Top

WEB TASARIM KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1.İsim (Alan Adı) Seçimi Alan adınızı seçerken telefuzun kolay olmasına dikkat edin. Alan adınızı tekrar tekrar söylemenize gerek kalmamalıdır.  İlk söylendiğinde anlaşılabilir olmalıdır. 2.Sitenizin İçeriği 

  •  Anasayfa

Sitenizin anasayfası ziyaretçilerinize estetik bir tasarım sunmalıdır. Web sitenizin amacını iyi bir şekilde anlatan bir  sayfa olmalıdır.

  • Hakkınızda Bölümü

Şirketiniz hakkında önemli, bilinmesi gereken bilgileri vermelidir.  Hakkınızda kısmı ziyaretçiler tarafından kolay okunabilir, karmaşık yazılar içermeyen ve kısa ve öz şekilde bir makale tarzında olmalıdır.

  • Ürünler/Hizmetler

Ürünlerinizin fotoğraflarını koyarak kısa açıklamalar yapınız. Ürünler bölümüne bir arma motoru koyunuz ki müşteriler aradıklarını kolay bir şekilde bulabilsinler.

  • İletişim

İletişim bölümü web sitenizin en önemli bölümleri arasındadır. İletişim bölümünde insanların size en kolay yolla ulaşmasını sağlamalısınız. İletişim bölümünüze  bir iletişim formu koyarak  ziyaretçilerinizin işini kolaylaştırır.

3. Özgün Bir Tasarım

Sayfanızın tasarımı firmanızın kurumsal kimliğini iyi bir şekilde yansıtmalıdır.

4.Özgün İçerik

Sitenizin içeriği mutlaka bir yerden alıntı değil kendi yazılarınız olmalıdır. Okunduğunda hemen anlaşılabilen yazılar olmasına özen gösteriniz çünkü karışık bir yazı olursa ziyaretçiler ikinci defa bir yazıyı okumazlar.

Latest comments

Post a comment