Top

AMBALAJ TASARIMINDA SENARYO & İLLÜSTRASYON

Her firmanın, her markanın ve her ürünün aslında farklı bir senaryosu ve hikayesi vardır. Ancak Çoğu zamanAmbalaj Tasarımlarında bir lades olma durumu söz konusudur. Hatta çoğu zaman soyut bir şablon üzerinde yapılır tüm bu tasarımlar. En güzel örnekleri meyve suyu Ambalaj Tasarımlarını gözlemleyerek görebilirsiniz. Neredeyse tüm tasarımlarda fışkıran meyve sularını ve ürünün ihtiva ettiği meyveleri kullanarak hazırlanmış olan tasarımlar söz konusudur.
Ambalaj Tasarımında bir kurgu, illüstrasyon ve senaryo ile neler başarılabileceğini aşağıdaki Ambalaj Tasarımında çok rahatlıkla görebiliriz.
Ambalaj Tasarımına başlarken hazırlanan illüstrasyonlar.
Alışılagelmişin dışına çıkmak sanıldığı kadar riskli bir yöntem değildir. Kalıplaşan anlayışın içinde kendi kendini yineleyen tasarımlar yapmak çoğu zaman Ambalaj Tasarımının kolaycılığıdır. İşin kolaycılık kısmı da zaten sıradanlığı ve basitliği getiriyor doğal olarak.
Üzerinde emek harcanan, kendine has unsurlar barındıran ve bir hikayeye sahip tasarımlarla Ambalaj Tasarımını yaptığınız ürünü diğer markalardan birkaç adım öne çıkarabileceğinizi unutmayın.
Ambalaj Tasarımı için hazırlanan illüstrasyonun trase üzerinde uygulanması.

Örnek trase uygulamasında görüldüğü gibi ambalaj tasarımı için seçilen arkaplan renklerini dikkatlice incelemelisiniz. Ürün içeriği ile doğru orantılı olarak seçilmiş renklerle birlikte tüm diğer ambalaj tasarımlarıyla bir ortak payda sağlanmış.

Ambalajın ana tasarımının hazırlanması sırasında senaryo çok iyi belirlenmiş ve tüm diğer varyasyonlara adaptasyonu bir bütünlük içerisinde sağlanmış. Ambalajın alt kısmında belirlenen tüm arkaplan resimleri hem ürünün içeriğiyle hem de illüstrasyon ile uyum içerisinde uygulanmış.

Latest comments

Post a comment